Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Centrum Kultury ZAMEK, pomimo ograniczeń wynikających z zabytkowego charakteru gmachu, stara się zrobić wszystko, by był on jak najbardziej dostępny dla osób mających problem z poruszaniem się. Zapewniamy, że wszystkie osoby potrzebujące pomocy mogą liczyć na życzliwą pomoc pracowników ochrony i obsługi ZAMKU.

Wejście dla osób z niepełnosprawnościami jest jednocześnie wejściem do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 (od strony parkingu przed Centrum Kultury ZAMEK, wejście oznaczone jest charakterystycznymi dużymi cyframi 1956).

Po lewej stronie drzwi znajduje się dzwonek – po jego uruchomieniu zjawia się pracownik ochrony, który otwiera wejście. Jeśli drzwi są otwarte – można kierować się bezpośrednio do windy, która dojeżdża do poziomu O (poziom Holu Wielkiego z szatnią i Tubą, gdzie znajdują się kasy i punkt informacyjny).
Stamtąd kierować można się do Bawialni i Sceny Nowej – klatką wschodnią lub do pozostałych sal ZAMKU – wejściem głównym.
W obu przypadkach potrzebna jest pomoc ochrony, by uruchomić specjalne platformy do pokonania schodów wewnątrz budynku.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w Holu Wielkim (poziom O, po lewej stronie), przy Scenie Nowej (poziom +3), a w części zachodniej (historycznej) – na parterze oraz na II piętrze.

W Sali Wielkiej istniej możliwość zbudowania podestu dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Prosimy o kontakt najpóźniej dwa dni przed datą koncertu, tak byśmy mieli czas przygotować specjalną platformę, gdzie osoba niepełnosprawna może przebywać wraz z opiekunem.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Też tutaj jestem, zrealizowaną przez Fundację Mili Ludzie, po warsztatach
z przedstawicielami wielkopolskich instytucji kultury w 2017 roku.

ulotka też tutaj jestem